هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

مشکل خرابي بک لايت در تلويزيون هاي ال اي دي جديد شايع مي باشد و تعميرات بک لايت بايد با قطعات اصلي و فابريکي انجام شود. يکي از علامت هاي خرابي بک لايت اين است که تلويزيون صدا دارد ولي تصوير ندارد و مي توان شبکه هاي تلويزيون را عوض کرد. تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود.

در تلويزيون هاي LCD و LED پنل تلويزيون يا صفحه نمايش تصوير را در قالب پيکسل هاي رنگي قابل ديدن مي کند اما تصوير به تنهايي قابل ديدن نيست براي اينکه نور سفيد روشنايي را ندارد. در واقع نور زمينه يا بک لايت است که از پشت به صفحه تلويزيون مي تابد و پيکسل هاي روشن شده را قابل ديدن مي کند. در تلويزيون هاي ال سي دي نور بک لايت (نور زمينه) به وسيله لامپ هاي فلورسنت ايجاد مي شود که با توجه به توان مصرفي بالا و گرمايي که از روشن بودن اين لامپ ها ايجاد مي شود نياز به فضاي زياد دارند به همين دليل طراحان تصميم گرفتند بجاي استفاده از فلورسنت از لامپ هاي ال اي دي استفاده کنند که هم روشنايي بيشتري دارند و هم اينکه مصرف برق اين لامپ ها بسيار کمتر از فلورسنت ها است. لامپ هاي ال اي دي از تنوع زيادي برخوردارند که معمولا در هر مدل تلويزيون از يک نمونه استفاده شده است. برايتعمير تلويزيون بايد از بک لايت همان مدل استفاده شود در صورتي که از ال اي دي هاي جايگزين استفاده شود تصوير حالت طبيعي خود را از دست مي دهد.

 

بک لايت تلويزيون هاي ال اي دي

به طور کامل مي توان گفت که تلويزيون هاي ال اي دي همان تلويزيون هاي ال سي دي هستند که بجاي لامپ هاي فلورسنت از لامپ هاي ال اي دي در آنها استفاده شده است. لامپ هاي ال اي دي انواع مختلفي دارد که به طور مثال در تلويزيون هاي مدل 49UH850 , 55UF850 به صورت نوارهايي در کناره پنل تلويزيون بکار برده شده اند که عبارت EDGE LED در مورد آنها بکار برده مي شود و در تلويزيون هاي ال جي سري LB به صورت نوار هاي افقي در طور دستگاه با فاصله چند سانتي متري بين لامپ ها استفاده شده است.

 

 

هزينه تعمير بک لايت تلويزيون ال جي
هزينه تعمير بک لايت بستگي به مدل و جنس ال اي دي هاي استفاده شده در تلويزيون دارد که براي هر مدل تلويزيون قيمت تعمير بک لايت متفاوت است. در بعضي موارد سوختگي ال اي دي هاي تلويزيون زياد مي باشد و بايد کل ال اي دي ها تعويض شوند. براي اينکه از هزينه تقريبي تعمير بک لايت اطلاع پيدا کنيد هنگام تماس مدل و مدت زمان کارکرد تلويزيون را اعلام بفرماييد.

 

 

هزينه بک لايت تلويزيون ال جي سري LN

بک لايت تلويزيون هاي سري LN شاخه اي مي باشد که دليل سري بودن تمام لامپ هاي ال اي دي با قطع شدن سري تصوير تلويزيون قطع مي شود البته در سايزهاي بيشتر از 47 اينچ بک لايت دو سري مي باشد که در اکثر موارد يک سري از بک لايت ها خراب مي شود و خرابي به اين صورت است که بعد از روشن کردن تلويزيون يه لحظه لوگوي ال جي مي آيد و تصوير سياه مي شود. هزينه تعمير بک لايت در سايز هاي 32 تا 42 در صورتي که خرابي ال اي دي ها زياد نباشد 150 تا 250 هزار تومان مي باشد. و هزينه تعمير در سايزهاي 47 تا 55 بين 250 تا 500 هزار تومان مي باشد.

 

هزينه تعمير بک لايت تلويزيون ال جي سري lb

نوع چيدمان ال اي دي ها در سري lb  همانند سري ln مي باشد با اين تفاوت که تعداد ال اي دي ها در سري lb کمتر مي باشد ولي نوري که از آنها تابيده مي شود بيشتر مي باشد و ولتاژ که براي هر ال اي دي استفاده مي شود بيشتر مي باشد. در ابتدا تصور مي شد که ال اي دي هاي سري ال بي ديگر دچار خرابي نمي شوند و مشکل بک لايت در اين سري اصلاح شده است اما پس از مدتي معلوم شده که خرابي در اين مدل نسبت به سري ln زودتر اتفاق مي افتد. يکي ديگر از تفاوت هاي اين مدل با سري ln خرابي بيشتر لامپ ها مي باشد که دليل آن اتصال کوتاه است به اين معني بعد از خرابي ال اي دي همانند يک سيم عمل کرده و باعث قطع اتصال نمي شوند و ولتاژ بر روي ديگر ال اي دي ها بيشتر مي شود و باعث خرابي بيشتر مي شود. دامنه پيشرفت اين حالت در برخي از تلويزيون ها تا جايي پيش مي رود که هنگامي که دستگاه براي تعمير باز مي شود فقط چند لامپ سالم در مدار وجود دارد و در اين حالت بايد تمام ال اي دي ها تعويض شوند. هزينه تعمير بک لايت در حالت معمولي در سايز هاي 32 تا 42 250 تا 300 مي باشد.