هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون های سامسونگ

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری F

تلویزیون های سری F که تقریبا پا به سن 4 یا 5 سالگی گذاشته اند در قسمت بک لایت دچار فرسودگی شده اند و مراجعه برای تعمیر قسمت بک لایت زیاد شده است. در این مدل از تلویزیون های سامسونگ از بک لایت شاخه ای استفاده شده است و تراکم تعداد  ال ای دی های بک لایت در هر شاخه از بقیه ال ای دی ها بیشتر است. در این مدل تلویزیون ها روش سری و موازی استفاده شده است به این صورت که ال ای دی ها  به دو سری تقسیم شده اند و معمولا خرابی در یک سری از ال ای دی ها اتفاق می افتد و باعث تیره شدن بالا یا پایین تصویر می شود.

نکته مهم ديگر در تعمير بک لايت تلويزيون سامسونگ سري F عدم استفاده از چسب هاي حرارتي در زير لامپ ها است. مدار PCB در زير لامپ ها تنها با استفاده از نگهدارنده های فلزي روي صفحه اصلي نگهداشته مي شوند و همين مسئله باعث مي شود که در بهترين حالت هم مقدار فاصله بسيار کمي در بين دو قطعه وجود داشته باشد و تبادل گرما بين لامپ ها و صفحه فلزي که نقش خنک کننده را براي لامپ ها دارد به صورت کامل صورت نگيرد. اگر بخواهيم تعمير تلويزيون سامسونگ در اين بخش به خوبي صورت گيرد حتما بايد بعد از تعمير چسب حرارتي بين لامپ ها و سطح فلزي اضافه شود. هزینه تعمیر بک لایت در این قسمت بین 200 تا 250  می باشد.

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری H

تعداد ال ای دی های بک لایت در این مدل تقریبا نصف ال ای دی های سری F می باشد با این تفاوت که ال ای دی های استفاده شده در این مدل نور بیشتری از خود ساطع می کند. یک تفاوت دیگر در این مدل وجود دارد این است که با خرابی یک یا چند ال ای دی بک لایت قطع نمی شود و همین امر باعث خرابی بیشتر در قسمت بک لایت می شود در صورتی که با پیدا شدن یک یا چند لک در تصویر تلویزیون را تعمیر کنید هزینه تعمیر خیلی کمتر می شود چون در بعضی مواقع بک لایت دیگر قابل تعمیر نمی باشد و باید ال ای دی ها به طور کامل تعویض شوند که هزینه خیلی بیشتر می شود. هزینه تعمیر بک لایت در این سری تقریبا 200 تا 300 می شود.

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری ES 

ال ای دی استفاده شده در این مدل به صورتی خطی می باشد که در سمت چپ و راست تلویزیون قرار گرفته است و معمولا خرابی در یک طرف اتفاق می افتد و باعث تیره شدن قسمت پایین و یا بالای تصویر می باشد البته در تلویزیون هاس سری 5 خرابی بک لایت با سیاه شدن کامل تصویر همراه است. معمولا با تعویض یک طرفه بک لایت مشکل حل می شود اما بهتر است که ال ای دی ها به صورت کامل تعویض شوند که تلویزیون تا چند سال نیاز به تعمیر نداشته باشد.

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری J

ال ای دی های استفاده شده در این مدل مانند ال ای دی های سری H می باشد و معمولا یک سری می باشند و با قطع شدن سری صفحه تلویزیون سیاه می شود جنس ال ای دی های این مدل مرغوب می باشد و معمولا عمر بیشتری نسبت به بقیه تلویزیون های سامسونگ می باشد. هزینه تعمیر بک لایت در این مدل بین 250 تا 300 می باشد.