تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی ال جی در منزل با قطعات اصلی 

مشکل خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی جدید شایع می باشد و تعمیرات بک لایت باید با قطعات اصلی و فابریکی انجام شود. یکی از علامت های خرابی بک لایت این است که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد و می توان شبکه های تلویزیون را عوض کرد.


  

در تلويزيون هاي LCD و LED پنل تلويزيون يا صفحه نمايش تصوير را در قالب پيکسل هاي رنگي قابل ديدن مي کند اما تصوير به تنهايي قابل ديدن نيست براي اينکه نور سفيد روشنايي را ندارد. در واقع نور زمينه يا بک لايت است که از پشت به صفحه تلويزيون مي تابد و پيکسل هاي روشن شده را قابل ديدن مي کند. در تلويزيون هاي ال سي دي نور بک لايت (نور زمينه) به وسيله لامپ هاي فلورسنت ايجاد مي شود که با توجه به توان مصرفي بالا و گرمايي که از روشن بودن اين لامپ ها ايجاد مي شود نياز به فضاي زياد دارند به همين دليل طراحان تصميم گرفتند بجاي استفاده از فلورسنت از لامپ هاي ال اي دي استفاده کنند که هم روشنايي بيشتري دارند و هم اينکه مصرف برق اين لامپ ها بسيار کمتر از فلورسنت ها است. لامپ هاي ال اي دي از تنوع زيادي برخوردارند که معمولا در هر مدل تلويزيون از يک نمونه استفاده شده است. برايتعمير تلويزيون بايد از بک لايت همان مدل استفاده شود در صورتي که از ال اي دي هاي جايگزين استفاده شود تصوير حالت طبيعي خود را از دست مي دهد.

 

بک لايت تلويزيون هاي ال اي دي 

به طور کامل مي توان گفت که تلويزيون هاي ال اي دي همان تلويزيون هاي ال سي دي هستند که بجاي لامپ هاي فلورسنت از لامپ هاي ال اي دي در آنها استفاده شده است. لامپ هاي ال اي دي انواع مختلفي دارد که به طور مثال در تلويزيون هاي مدل 49UH850 , 55UF850 به صورت نوارهايي در کناره پنل تلويزيون بکار برده شده اند که عبارت EDGE LED در مورد آنها بکار برده مي شود و در تلويزيون هاي ال جي سري LB به صورت نوار هاي افقي در طور دستگاه با فاصله چند سانتي متري بين لامپ ها استفاده شده است.

 

نحوه تعمير بک لايت تلويزيون هاي ال جي 
همانطور که گفتيم استفاده از لامپ هاي ال اي دي به جاي لامپ هاي مهتابي عملي رو به جلو بوده که مصرف و گرماي کمتري توليد مي کند. در بخش تعمير تلويزيون انتظار مي رفت که تعداد کمتري از تلويزيون هاي ال اي دي براي تعمير بک لايت تلويزيون مراجعه کنند اما به دليل تغيير تاثيير زيادي در روند خرابي تلويزيون ها نداشته و تلويزيون هاي زيادي با ايراد بک لايت به مراکز تعمير تلويزيون مراجعه مي کنند. در واقع مي توان گفت که به علت طراحي نا هماهنگ بين توان ال اي دي و ولت و آمپر ورودي در تلويزيون هاي باعث خراب شدن بک لايت ال اي دي ها مي شود در اين مرکز بعد از تعمير تلويزيون اين مشکلات برطرف مي شود که احتمال خرابي بسيار کمتر شود. در حال حاضر اکثر تلويزيون هال ال جي سري LN و LB در قسمت بک لايت ضعف دارند که اين مشکل توسط مهندسين ال جي سرويس حل شده است.تعمير تلويزيون در منزل و محل شما با ضمانت سه ماهه انجام مي شود.

 

 

هزینه تعمير بک لايت تلويزيون ال جي

هزينه تعمير بک لايت بستگي به مدل و جنس ال اي دي هاي استفاده شده در تلويزيون دارد که براي هر مدل تلويزيون قيمت تعمير بک لايت متفاوت است. در بعضي موارد سوختگي ال اي دي هاي تلويزيون زياد مي باشد و بايد کل ال اي دي ها تعويض شوند. براي اينکه از هزينه تقريبي تعمير بک لايت اطلاع پيدا کنيد هنگام تماس مدل و مدت زمان کارکرد تلويزيون را اعلام بفرماييد.

 

هزینه بک لایت تلویزیون ال جی سری LN

بک لایت تلویزیون های سری LN شاخه ای می باشد که دلیل سری بودن تمام لامپ های ال ای دی با قطع شدن سری تصویر تلویزیون قطع می شود البته در سایزهای بیشتر از 47 اینچ بک لایت دو سری می باشد که در اکثر موارد یک سری از بک لایت ها خراب می شود و خرابی به این صورت است که بعد از روشن کردن تلویزیون یه لحظه لوگوی ال جی می آید و تصویر سیاه می شود. هزینه تعمیر بک لایت در سایز های 32 تا 42 در صورتی که خرابی ال ای دی ها زیاد نباشد 150 تا 250 هزار تومان می باشد. و هزینه تعمیر در سایزهای 47 تا 55 بین 250 تا 500 هزار تومان می باشد.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری ln  

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری lb

نوع چیدمان ال ای دی ها در سری lb  همانند سری ln می باشد با این تفاوت که تعداد ال ای دی ها در سری lb کمتر می باشد ولی نوری که از آنها تابیده می شود بیشتر می باشد و ولتاژ که برای هر ال ای دی استفاده می شود بیشتر می باشد. در ابتدا تصور می شد که ال ای دی های سری ال بی دیگر دچار خرابی نمی شوند و مشکل بک لایت در این سری اصلاح شده است اما پس از مدتی معلوم شده که خرابی در این مدل نسبت به سری ln زودتر اتفاق می افتد. یکی دیگر از تفاوت های این مدل با سری ln خرابی بیشتر لامپ ها می باشد که دلیل آن اتصال کوتاه است به این معنی بعد از خرابی ال ای دی همانند یک سیم عمل کرده و باعث قطع اتصال نمی شوند و ولتاژ بر روی دیگر ال ای دی ها بیشتر می شود و باعث خرابی بیشتر می شود. دامنه پیشرفت این حالت در برخی از تلویزیون ها تا جایی پیش می رود که هنگامی که دستگاه برای تعمیر باز می شود فقط چند لامپ سالم در مدار وجود دارد و در این حالت باید تمام ال ای دی ها تعویض شوند. هزینه تعمیر بک لایت در حالت معمولی در سایز های 32 تا 42 250 تا 300 می باشد.

 

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری ال بی