تعمیر تلویزیون سونی در منزل

 

شرکت مجاز سیما با بیش از 30 سال تجربه در زمینه ی تعمیر تلویزیون با بهره گیری از بهترین تعمیرکاران تلویزیون، آمادگی دارد تعمیرات تلویزیون های شما را در اسرع وقت و با قیمت مناسب در منزل یا محل کارتان به عهده بگیرد.

 

 

دلایلی  که باعث شکستن پنل LCD می شود

 

پنل تلویزیون LCD ممکن است به دلایل مختلفی شکسته شود.معولا به خاطر سقوط از روی میز و یذ رها شدن از دست ،هنگام حمل و نقل این اتفاق می افتد.گاهی اوقات ممکن است به دلیل وارد کردن فشار بیش از حد به آن هنگام تمیز کردن نیز بشکند. یا پرتاب یک جسم سخت به سمت تلویزیون .

 

آیا امکان تعمیر پنل LCD شکسته وجود دارد؟

 

توجه داشته باشيد هيچ روشي براي تعمير پنل LCD شکسته وجود ندارد و بهترين روش براي تعمير آن تعويض پنل شکسته با يک پنل جديد است.کريستال مايعي که ممکن است از پنل LCD شکسته خارج شود فوق العاده سمي است و برخورد آن با چشم و دهان خطرناک است.در صورت دست زد به این مایع حتما دستان خود را با مایع دست شویی به خوبی شستشوی دهید.

 

 

شماره های تماس شرکت مجاز سیما

22638767

22638752

44407916

44403168

44629941

77165937

 

 

 

 

تعمیر تلویزیون ال سی دی سونی:

 

تلویزیون ال سي دي که هنگام کار کردن خاموش شده است

به چند دليل مي تواند این عیب به وجود آمده باشد که ما به اختصار براي شما عزیزان توضيح مي دهيم .يه دليل اين که تلويزيون هنگام کار کردن خاموش مي شود اين است که به احتمال زياد نوسان برق زياد شده و برد تغذيه يا پاور تلويزيون دچار سوختگي مي شود.

يه دليل ديگر اين است که به دليل گذشت زمان خازن هاي برد پاور فرسوده شده و ديگر کار خود را به درستي انجام نمي دهند و براي تعمير باید خازن های فرسوده تعویض شود.

 يک دليل ديگر خرابي برد مين مي باشد که احتمال آن بسيار کمتر از موارد ذکر شده است.

 

ال سی دی ضربه خورده است

اگر پنل تلویزیون ال سی دی ضربه بخورد و دچار شکستگی شود دیگر پنل ال سی دی قابل تعمیر نمی باشد و برای تعمیر تلویزیون ال سی دی باید پنل تعویض شود.

قطع شدن صدای تلویزیون

قطع شدن صدای تلویزیون مربوط به برد مین می باشد و باید برد مین تعمیر و یا تعویض شود.در مواردی می تواند از بلندگوی تلویزیون باشد که احتمال آن بسیار ضعیف می باشد.

 

خط عمودي روي تصوير

در 90 در صد موارد خرابي مربوط به پنل ال سي دي و ال ای دی مي باشد و براي تعمير تلويزيون باید پنل عوض شود.

تلویزیون مای دیر روشن می شود.

اين حالت در اکثر اوقات بدليل مشکل در برد پاور می باشد و پنل  سالم مي باشد. تعمیر این نوع عیب در منزل انجام می شود.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندرد

این مشکل می تواند از برد پاور تلویزیون باشد و اگر برد پاور تلویزیون سالم باشد قسمت بک لایت خراب شده و تلویزیون برای تعمیر باید به تعمیرگاه منقل شود.

تلویزیون  به طور مداوم خاموش و روشن می شود

این مشکل از برد مین تلویزیون می باشد برای تعمیر باید برد مین تعویض شود.در مواردی برد مین تعمیر می شود که برای تعمیر تلویزیون باید به تعمیرگاه منتقل شود.

تعمير تلويزيون سوني در منزل و بدون هيچ هزينه اياب و ذهاب انجام مي شود.تلويزيون هاي سوني که توسط سرويس کاران شرکت مجاز سيما سرویس مي شود شامل سه ماه گارانتي بي قيد و شرط مي باشد.تعمير تلويزيون سوني با قطعات فابريک و اصلي انجام مي شود.

 

 

مشکل رنگ در تلویزیون ال سی دی سونی

یکی از عیب های متداول که در تلویزیون های LCD به وجود می آید ایراد رنگ در تصویر است و عیب یابی آن ها تقریبآ مشکل است.عیب های رنگ در تلویزیون های LCD متعدد هستند،مانند حالت رنگین کمان پیدا کردن(پخش شدن رنگ در صفحه نمایش)،از بین رفتن یکی از رنگ های اصلی (قرمز،آبی یا سبز) به وجود آمدن خطوط افقی یا عمودی در صفحه نمایش،به هم ریختگی رنگ و ... تجربه ثابت کرده است مشکلات رنگ در تلویزیون ها،در صورتی که منبع تغذیه،برد اینتورتر و بک لایت ها سالم باشند به مواردی چون مادر برد،خرابی کابل رابط و برد کنترلر(پنل LCD) مربوط هستند.در اکثر موارد خرابی SCALAR IC باعث به وجود آمدن این عیب می شود. در بعضی موارد،شکل موج در خروجی آن مشاهده می شود ولی ممکن است این موج داده لازم برای ارسال به برد کنترلر نباشد یا ناقص باشد.از بین رفتن بیت ها در حین انتقال داده به صفحه نمایش ممکن است ایرادهایی را که در شکل بالا مشاهده می شوند به وجود آورد. اگر IC کترلر خراب باشد سیگنال ها را به درستی از SCALAR دریافت می کند،اما نمی تواند سیگنال ها را به درستی به TCP ارسال کند،در نتیجه مشکل رنگ در صفحه نمایش به وجود می آید.

تحقیقات نشان می دهد که در حال حاضر امکان اندازه گیری دقیق سیگنال های دیجیتال وجود ندارد.سیگنال های دیجیتال با سیگنال های RGBتلویزیون های CRT ،کاملا متفاوتند.در مانیتورهای LCD یک رشته کابل مرتبط بین مادر برد و برد کنترل حاوی اطلاعات زیادی است.به همین دلیل اندازه گیری آن مشکل است. یکی از روش های که برای رفع مشکل رنگ در تلویزیون های به کار می رود،مقایسه مادر برد با برد سالم آن است.در این روش می توان با فرض سالم بودن کابل رابط تشخیص داد کدام یک (مادر برد یا برد کنترلر)مشکل رنگ را ایجاد کرده است. با این روش کلی در وقت عیب یابی صرفه جویی می شود.

نحوه بررسی و تعمیر مشکل روشن و خاموش شدن تلویزیون سونی

در این بخش به بررسی تلویزیون سونی lcd مدل 40bx400 پرداخته می شود که مشکل خاموش و روشن شدن دارد و نحوه عیب یابی آن به طور کامل شرح داده می شود.در صورت تسلط به روش تست قطعات ،عیب یابی آن بسیار ساده است.

دو قسمت در تلویزیون سونی وجود دارد که باعث بروز این مشکل می شوند.بخش اولیه یا ثانویه یا اگر هر دو بخش منبع تغذیه مشکل پیدا کنند باعث بروز این مشکل خواهند شد.بنابراین دو بخش به صورت جداگانه بررسی می شوند تا ایراد دقیق دستگاه مشخص شود.

برای تست ولتاژ 12 ولت ، از لامپ 24 ولت اتومبیل استفاده می شود.یک سر آن را به پیکوفیوز(مسیر ولتاژ 12 ولت) و دیگری را به gold ground وصل می کنیم (پیکوفیوز را از روی برد خارج کنید).اگر لامپ خاموش و روشن شد مشکل از قسمت اولیه منبع تغذیه است.ولتاژهای دیگر مثل 3.3 ولت و 5 ولت راه اندازه گیری کنید و از صحت آن ها اطمینان حاصل کنید.اگر قطعه ای که ولتاژ 3.3 ولت و 5 ولت را تامین می کند اتصال پیداکرده باشد ممکن است باعث خاموش و روشن شدن منبع تغذیه می شود.اگر لامپ روشن شد با فرض سالم بودن منبع تغذیه،در قسمت های بعدی قطعاتی اتصال کوتاه کرده اند که ولتاژ مسیر را پایین می آورند و باعث خاموش و روشن شدن منبع تغذیه می گردند.اگر لامپ روشن می شود،نباید وقت را به عیب یابی منبع تغذیه معطوف کرد،به جای آن باید فقط روی قسمت ثانویه مدار تمرکز شود مانند چهار ترانزیستور c5707 مربوط به مدار اینتوتر که ترانس های ولتاژ را راه اندازی می کنند.

این ترانزیستورها شبیه ترانزیستورهای خروجی افقی(hot) در تلویزیون های crt (برای راه اندازی ترانسفورماتور فلای بک هستند) که مداوم زیر بار هستند بوده و احتمال خرابی آن ها بسیار زیاد است. باید آن ها را خارج از برد با اهم متر تست کرده و اتصال بین پایه های آن را از لحاظ این که اتصال کوتاه نشده باشد، مورد بررسی قرار داد.

معمولا تکنسین ها از اهم متر دیجیتال یا آنالوگ یا هر دو برای تست ترانزیستورها استفاده می کنند.بنابراین نمی توان ترانزیستور خراب را به طور دقیق تشخیص داد چون این دستگاه ها نمی توانند hfe دقیق ترانزیستورها را نشان دهند.بعضی از مولتی مترهای دیجیتال قابلیت اندازه گیری hfe دارند . به عبارت دیگر باید hfe ترانزیستورهای به ظاهر سالم اندازه گیری شوند.هر چند می توان سه ترانزیستور دیگر را نیز تعویض کرد،ولی از طریق اندازه گیری hfe عیب یابی به صورت دقیق تر صورت می گیرد.

با استفاده از دستگاه تستر تفاوت بین دو ترانزیستور سالم و خراب مسخص می شود.hfe ترانزیستور c5707 سالم بین 320 الی 390 خوانده می شود ولی برای نوع خراب آن 467 نشان داده شده است. در دو ترانزیستور دیگر عدد 350 نشان داده شده است . بنابراین فقط احتاج به تعویض دو ترانزیستور c5707 است و دو ترانزیستور دیگر نیاز به تعویض ندارند.بعد از این تست و تعویض قطعات مذکور،مانیتور lcd روشن شده و بدون هیچ مشکلی شروع به کار کرد. تعمیر تلویزیون سونی مدل 40bx400 در منزل .

 

بررسی و نحوه عیب یابی مشکل خاموش متناوب تلویزیون سونی مدال 40bx420

در این بخش به بررسی عیب تلویزیون ال سی دی مدل 40bx420 پرداخته می شود که مشکل خاموشی متناوب دارد.به این معنی که وقتی کلید on/off فشار داده می شود گاهی روشن می شود و گاهی روشن نمی شود.وقتی تلویزیون روشن می شود به خوبی کار می کند تا وقتی که بخواهیم آن را دوباره روشن کنیم. بیشتر اوقات کار می کند ولی گاهی لامپ led جلوی پنل روشن نمی شود.این عیب معمولا می تواند به دلیل خرابی مکروسویچ on/off می باشد.

اگر چنین مشکلی در تلویزیون crt رخ دهد معمولا مشکل از خرابی مقاومت های start است.چون مقاومت های مدار start اهم بالای پیدا می کنند باعث بروز مشکلی می شوند.هم چنین این مشکل می تواند به دلیل خرابی سویچ خاموش و روشن نیز باشد.حال بحث را در مورد تلویزیون ال سی دی ادامه دهیم .در این دستگاه احتمال خرابی مقاومت start بسیار پایین است،زیرا سیگنال خاموش و روشن مکانیکی استفاده می شود احتمال خرابی مدار start ،همان طور که تلویزیون های crt کاربرد دراند وجود دارد.

با باز کردن تلویزیون،سه برد مشاهده می شود که یکی مادر برد و دیگری منبع تغذیه/اینتورتر و در آخر برد پنل صفحه کلید است. در تلویزیون مذکور برد پنل صفحه کلید lcd در قسمت تحتانی تلویزیون زیر یک قاب فلزی قرار دارد.با اهم متر آنالوگ میکروسویچ ها بررسی شدند که دو تا از آن ها مشکل اتصال متناوب داشتند به این صورت که فشار دادن آن ها گاهی عقربه حرکت می کند و گاهی هیچ عکس العملی نشان نمی دهد.سپس میکروسویچ ها با هویه جدا و تعویض شدند.پس از آن برد پاور و اینوتر را از لحاظ ظاهری بررسی کرده تا هیچ لحیم سردی در آن به وجود نیامده باشد.پس از بررسی کامل مشخص شد که این مشکل فقط به دلیل خرابی میکروسویچ بوده است.

 

 

تعمیر تلویزیون ال سی دی سونی 22 اینچ

بررسی و نحوه عیب یابی مشکل نداشتن تصویر ال سی دی 22 سونی

وقتی چنین مشکلی پیش می آید ابتدا باید مدار اینوتر سپس خازن های صافی و بعد مادربرد بررسی شوند.

 

برچسب ها:

تعمیر تلویزیون سونی ،تعمیر تلویزیون ال سی دی سونی ، تعمیر تلویزیون ال ای دی سه بعدی سونی ، تعمیر تلویزیون سه بعدی او ال ای دی سونی ، تعمیر تلویزیون سونی در منزل ، تعمیر تلویزیون پلاسمای سونی در منزل ، تعمیر تلویزیون پلاسمای سه بعدی سونی با قطعات فابریک .