نمایندگی مجاز تلویزیون های بانه ای

تعمیرگاه و نمایندگی مجاز تلویزیون های با نه ای 

 

تعمیر انواع تلویزیون ال سی دی سامسونگ ، ال جی ، سونی

تلويزيون هاي ال سي و ال ال دي جز جديد ترين تلويزيون هاي بازار هستند و سيستم پيچيده تري نسبت به تلويزيون هاي CRT دارند، سیستم تلویزیون های ال سی دی مانند یک کامپیوتر می باشد  داراي يک پردازنده قوي هستند که اکثر اعمال پردازش تصوير را بر عهده دارد .تلويزيون هاي ال سي دي داراي مدارات بسيار ريز بوده و تعميرات آن به تخصص و دانش بالاي نيازدارد.مهندسين ما داراي دانش و تجربه بسيار زياد در امر تعمير تلويزيون ال سی دی هستند.

 

 

با توجه به پراکندگي نمايندگي هاي شرکت مجاز سيما در سطح شهر سرويس تعميرات در تمامي نقاط تهران و شهرستان هاي تهران بصورت يکسان ارائه ميگردد.
 
 
شارپ SHARP - ال جي LG - سامسونگ SAMSUNG-  فيليپس PHILIPS- سوني  صنام -پاناسونيک - پارس  - پارس گرانديک -  دوو DAEWOO PARS  

تلفن هاي تماس با شرکت جهت اعلام خرابی
 

22638752

44407916
77165937

 

 ضمناً سرويس تعميرات در تمامي نقاط شهر تهران بصورت يکسان ارائه ميگردد.
 
به اطلاع مشتريان عزيز گرامي ميرساند بيشتر مواقع تعميرات تلويزيون در منزل يا محل کار مشتري انجام مي گيرد  و در بعضي از موارد خاص که ضرورت ايجاب مي کند (مانند تعويض پنل LCD و نقشه خواني برد مين و ... ) جهت اطلاع از چگونگي  ارسال تلويزيون ،حتما با دفتر مرکزي تماس حاصل نماييد.

اساس نمايشگرهاي کريستال مايع
 

هر نمايشگر LCD از سه قسمت اصلي تشکيل شده است که عبارتند از:
سلول کريستال مايع،الکترودهاي هادي و پلاريزه کننده .در انتخاب و ساخت LCD به مولفه هايي مانند زمان پاسخ دهي ،وضوح و کنتراست توجه مي شود.نمايشگرهاي کريستال مايع مولد نور نيستند و نياز به منبع خارجي دارند.اين منبع نور لامپ فلورسنت،LED و امثال آن مي تواند باشد.
 
تکنولوژيLCD(ال سي دي Liquid Crystal Display)
 
انواع مختلفي از اين نمايشگرها ساخته شده اند.در نوع قديمي از اين نمايشگرها ماتريسي از کريستال هي واقعي در کنار هم قرار مي گيرند و ولتاژ اعمالي با تغيير پلاريزاسيون اين کريستال ها تصوير را به وجود مي آورد.  به اين نمايشگرها passiv LCD گفته مي شود.در نوع جديدتر ،در هر سلول LCD يک ترانزيستور لايه نازک به کار برده مي شود.چون ترانزيستور عنصري فعال است به اين نوع نمايشگرها Activ Matrix TFT LCD Screen گفته  مي شود.

 

مقایسه تلویزیون ها LCD و LED

 LCDمخفف عبارت "Liquid Crystal Display" به معنای صفحه نمایش کریستال مایع است

همانطور که بخاطر داريد، ماده سه حالت جامد، مايع و گاز دارد ( صرف نظر از حالت پلاسما ). جامدات شکل خاصي دارند، يعني مولکولهاي آنها موقعيت خاصي نسبت به يکديگر داشته و نمي‌توانند آزادانه به هر سو حرکت کنند . ولي مولکول‌هاي مايعات چنين قيدي نسبت به هم ندارند و در کل حجم آن در حرکت اند . کريستالهاي مايع موادي هستند که ظاهر مايع دارند، اما مولکولهاي آنها آرايش خاصي نسبت به يکديگر دارند. به همين دليل کريستال مايع خصوصياتي شبيه به مايع و جامد داشته و به همين دليل با چنين اسم متناقضي خوانده مي‌شوند .اصطلاح کريستال مايع يک پارادوكس است. زيرا واژه كريستال به وجود يک شبكه فضايي خاص اشاره مي‌کند اما تشکيل شبکه بلوري در مايعات امکان‌پذير نيست. در اين نوع مواد، جهت‌گيري مولکولي خاصي در شرايط مشخص اتفاق مي‌افتد بنابراين بهتر است آنها را مايعات ناهمسانگرد بناميم. تعمیر تلویزیون سونی ، ال جی ،سامسونگ ،توشیبا ،شارپ ، در منزل .

  اين مواد به شدت به دما حساس اند و اندکي حرارت لازم است تا آنها را به مايع واقعي درآورد و يا اندکي سرما تا به حالت معمولي تبديل شود.انواع مختلفي از مواد شناخته شده‌اند که در دماي معمولي چنين خصوصياتي دارند. اما دسته‌اي از آنها هستند که به جريان الکتريسيته هم حساس هستند و مولکولهاي آنها متناسب با ولتاژ اعمالي تغيير زاويه مي‌دهند . اين خصوصيت عجيب اثر جالبي هم دارد . وقتي نور از درون يک کريستال مايع اين چنين عبور کند، پلاريزاسيون يا قطبش آن هم جهت با مولکولهاي‌هاي کريستال مي‌شود. با اين توضيح كه چون كريستالهاي مايع شفاف و هادي الكتريسيته هستند ، به راحتي مي توان آنها را در جريان الكتريسيته قرار داد و نور را از آن عبور داد. براي اين كار به جز كريستال مايع به 2 تكه شيشه پلورايد هم نياز است. احتمالاً اين شيشه ها را ديده ايد. اگر دو تكه از اين شيشه ها را روي هم قرار دهيد. نور به راحتي از آن عبور مي كند . اما وقتي يكي از آنها را 90 درجه نسبت به ديگري بچرخانيد ، ديگر نور رد نمي شود . اين اتفاق به اين دليل روي مي دهد كه هر شيشه نور را فقط در جهت خاص از خود عبور مي دهد . اگر دو شيشه هم محور باشند نور به راحتي عبور مي كند اما اگر محورها با هم زاويه 90 درجه داشته باشند نور رد نخواهد شد.تعمیر تلویزیون ال ای دی و او ال ای دی در منزل .

در اين بين ، يك يا چند لامپ نئون روشنايي صفحه ال سي دي را تأمين مي كند. براي ال سي دي هاي ارزان، يك لامپ نئون استفاده شده است اما در ال سي دي هاي گرانتر ممكن است تا چهار لامپ يا حتي بيشتر پيدا كنيد.

تعداد لامپهاي نئون تأثيري در كيفيت تصوير ندارند. در عوض اگر براي لامپ اول مشكلي پيش بيايد لامپ دوم به عنوان يك پشتيبان عمل مي كند. در اين حالت عمر مفيد نمايشگر LCD افزايش مي يابد . يك لامپ نئون معمولاً 50000 ساعت كار ميكند.تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دی در منزل.

 

براي اينكه از يكنواختي صفحه تصوير اطمينان حاصل شود نور بوسيله يك سيستم منعكس كننده شدت يكساني پيدا مي كند اگر چه ممكن است در نگاه اول به نظر نرسد ولي عملكرد اين صفحات فوق العاده پيچيده است در حقيقت 2 پانل وجود دارد يكي در هر طرف ساب پيكسلها كه هر كدام با يك فيلتر RGB "قرمز سبز آبي" پوشش داده شده است هر سلول RGB بوسيله يك ترانزيستور كه ولتاژ مختص به خودش را دارد كنترل مي شود و اين ولتاژ كه در محدوده بزرگي تغيير مي كند باعث مي شود كريستالهاي مايع در هر ساب پيكسل در يك زاويه خاص بچرخند كه اين زاويه ، تعداد نورهاي عبوري از هر ساب پيكسل را تعيين مي كند ( منظور سه نور قرمز سبز و آبي است ). كه در حقيقت سبب بوجود آمدن تصوير صفحه نمايش مي شود. هدف نهايي كريستالها ، منحرف كردن نور براي عبور از ميان فيلترهاي پلاريزه است) قبل از اينكه ديده شود( . اگر كريستالها همه در جهت فيلتر قرار گرفته باشند نور از آن عبور مي كنند و برعكس اگر همه آنها عمود بر فيلتر قرار گرفته باشند صفحه نمايش سياه باقي مي ماند.

پس مي توان گفت که نور از طريق CCFL   Cold Cathode Fluorescence Lamp))  يا توسط Light Emitting Diode  همان LED)) يا توسط يک با چند لامپ ولتاژ بالا ايجاد شده و بوسيله يک منعکس کننده، شدت يکساني پيدا مي‌کند . حال اگر اين نور با LED ها تأمين شود ، به آن تلويزيون LED مي گوئيم.

 نور سفيد بعد از عبور از لايه اول شيشه پلاريزه مي‌شود . اختلاف پتانسيل خاصي پرتوهاي اصلي موجود در نور سفيد را جهت مي‌دهد و بعد از عبور از فيلترهاي آبي، سبز و قرمز اگر نور حاصل در راستاي جهت پلاريزه شيشه دوم بود از آن عبور مي‌کند.تعمیر تلویزیون ال سی دی در منزل .

براي ساخت LCD دو شيشه پلارويد را با 90 درجه اختلاف نسبت به يكديگر قرار مي دهند و يك كريستال مايع بين آنها مي گذارند . وقتي كريستال به جريان برق وصل نباشد نور از قطبشگر اول مي گذرد و وارد كريستال مايع مي شود جهتش 90 درجه تغيير كرده و به همين دليل از قطبشگر دوم هم عبور كرده و به چشم مي رسد. اما وقتي كه جريان به كريستال وصل باشد ،نور ديگر چرخشي نخواهد داشت و نمي تواند از كريستال دوم عبور كند . ساختن يك LCD همان طور كه در بالا توضيح داده شد، بسيار ساده تر از آن است كه به نظر مي آيد . فقط به يك ساندويچ شيشه و كريستال نياز داريم. اما همين ساندويچ ساده 80 سال پس از كشف كريستالهاي مايع ساخته شد. كريستال مايع را يك گياه شناس اتريشي در سال1888  براي اولين بار در حين ذوب جامدي از مشتقات آلي كشف كرد . اما اولين LCD  را يك كارخانه آمريكايي در سال 1968 ساخت . تكنولوژي ساخت LCD هر روز کامل تر شده و جاي بيشتري در صنايع امروز به خود اختصاص مي دهد . البته هنوز هم تحقيقات براي ساخت نمونه هاي بهتر و كاراتر اين وسيله ادامه دارد. تعمیر تلویزیون ال ای دی و ال سی دی سامسونگ در محل و منزل .

 

راهنمایی خرید تلویزیون

 خريد يک تلويزيون جديد با توجه به تنوع بسيار زياد محصولات و تکنولوژي‌هاي متفاوت امروزي، هميشه کاري دشوار بوده و هست. نه تنها براي کاربران عادي بلکه براي فروشندگان تلويزيون، توليدکنندگان، خرده‌فروشي‌ها و منتقدين هم کاري پيچيده است. با جست‌وجو در اينترنت، وضعيت پيچيده‌تر هم مي‌شود چرا که در معرفي محصولات جديد با انبوهي از تکنولوژي‌هاي جديد و متعلقات اضافي مواجه خواهيم شد. لذا اميدواريم که اين راهنماي خريد تلويزيون بخشي از پيچيدگي‌ها را ساده کرده و در تصميم‌گيري به شما کمک کند. ببينيم چه نکاتي در خريد يک تلويزيون جديد اهميت بيشتري دارند.تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دی ال جی در منزل .

در اين راهنماي خريد نمي‌خواهيم يک يا چند محصول خاص را به شما معرفي کنيم، بلکه هدف اين است که آنچه در خريد يک تلويزيون جديد مهم‌ تر است را به صورت خلاصه برايتان بازگو کنيم.

شاید این جمله‌ی کوتاه به مذاق تولیدکنندگان بزرگ تلویزیون خوش نیاید اما عین حقیقت است. در واقع با بررسی مشخصات انواع تلویزیون احتمالاً شما هم به این نتیجه می‌رسید که هدف از ارائه‌ی کاتالوگ و مشخصات تلویزیون‌ها، گیج کردن مشتری است.

انبوهی از عبارات گیج‌کننده و اعداد بزرگ و کوچک روبروی شما قرار می‌گیرند و شاید در نهایت مجبور به خرید یک تلویزیون نسبتاً گران‌قیمت شوید، آن هم به این دلیل که نسبت کنتراست بالاتری دارد و یا روشنایی بیشتری دارد. شاید هم علت انتخاب شما وجود یک تکنولوژی خاص در محصول باشد.

البته برخی از مشخصات ذکر شده روی کاغذ بسیار با اهمیت هستند، مثل وزن و انواع ورودی‌ها و خروجی‌های تلویزیون. اما در مجموع پارامترهایی بی‌اهمیت یا کم‌اهمیتی در کاتالوگ محصولات دیده می‌شود و ممکن است برخی از موارد دارای مقادیر نادرست هم باشند.

به عنوان مثال نسبت کنتراست یا تضاد تنها یک دروغ فریبنده است، نرخ نوسازی بر حسب هرتز که اعدادی از جمله 120، 240 و 600 هرتز را روبروی آن می‌بینیم و در حقیقت یک پارامتر پیچیده و تا حدی مبهم است. شاید در کاربردهای معمولی، نرخ نوسازی بالا به هیچ وجه اثرگذار نباشد اما هزینه خرید تلویزیون را زیاد می‌کند. زاویه دید تلویزیون‌های LCD و LED-backlit LCD که عددی نادرست است و این مسأله‌ی همیشگی که معمولاً یک تلویزیون LED کیفیت تصویر بهتری نسبت به تلویزیون‌های LCD ندارد. کابل‌های HDMI که کیفیت یکسانی دارند اما فروشنده برخی از آنها را با کیفیت‌تر از باقی کابل‌ها معرفی می‌کند . LED ها یک نسل جدید یا فناوری متفاوت با LCD نیستند و در واقع خود نوعی از LCDها به شمار می‌روند.

توصیه‌ی ما این است که به جای توجه به صفحه‌ی مشخصات تلویزیون، فکر دیگری کنید، شاید بهترین کار نادیده گرفتن آن‌ها باشد.  بهتر است از کاتالوگ محصولات برای جدا کردن تلویزیون‌ها بر اساس امکانات استفاده کنید، مثلاً اینکه کدام محصولات دارای عینک سه‌بعدی هستند و یا اینکه کدام موارد تلویزیون هوشمند (تلویزیونی که دارای سیستم عامل یا نرم‌افزار هوشمند و کامل است) می‌باشند. برای تشخیص بهترین کیفیت تصویر، بدترین راه ممکن استفاده از مشخصاتی است که در کاتالوگ محصولات ذکر می‌شود، لذا به هیچ عنوان به آن استناد نکنید.تعمیر تلویزیون در منزل .

 تلويزيون بزرگ‌تر واقعاً بهتر است

در مورد اندازه حداقل قطر 32 اينچ را توصيه مي‌کنيم. البته در مورد تلويزيوني که قرار است در اتاق خواب قرار بگيرد، براي تلويزيوني که مي‌خواهيد در اتاق نشيمن استفاده کنيد، بهتر است تلويزيوني با حداقل قطر 46 اينچ يا 55 اينچ و بزرگ‌تر از آن، انتخاب نمائيد. ممکن است در نگاه اول اين ابعاد بسيار بزرگ به نظر برسد اما توصيه‌ي ما اين است که يک تلويزيون بزرگ بخريد چرا که تجربه‌اي بسيار متفاوت از تصاوير را خواهيد داشت.تعمیر تلویزیون ال سی دی  سامسونگ در منزل .

اندازه‌ي تلويزيون نسبت به امکانات و قابليت‌هايي مثل عينک سه‌بعدي، نرخ نوسازي بالاتر و تلويزيون‌هاي هوشمند، اهميت بيشتري دارد. بنابراين توصيه مي‌کنيم که با بودجه‌اي که در اختيار داريد، سراغ تلويزيون‌هاي بزرگ‌تر برويد. معمولاً بيشتر کاربران از اينکه تلويزيوني با ابعاد بزرگ‌تر نخريده‌اند، اظهار پشيماني مي‌کنند، مراقب باشيد شما هم به اين دسته از مشتريان نپيونديد.

حداکثر اندازه‌ي تلويزيون به بودجه، سليقه و فضاي در دسترس بستگي دارد، به اين نکته هم توجه کنيد که اگر فضاي بسته‌اي براي تلويزيون در اختيار داريد و قبلاً يک تلويزيون کوچک‌تر در آن قرار داده مي‌شد، تلويزيون جديد را طوري انتخاب نکنيد که لبه‌هاي آن به ميز يا ديوار مماس شود و راهي براي تهويه و خنک‌کاري باقي نماند. بهتر است حداقل يک اينچ يا 2.5 سانتي‌متر فاصله را لحاظ کنيد و بعد به انتخاب تلويزيوني با حداکثر ابعاد محاسبه شده بپردازيد. حذف پايه‌ي بزرگ هم راهي براي افزايش فضاي تلويزيون جديد است.تعمیر تلویزیون ال سی دی سونی در منزل .

 

به تلويزيون‌هاي پلاسما هم توجه کنيد

شايد از پيشنهاد ما تعجب کرده باشيد اما توجه داشته باشيد که تلويزيون‌هاي پلاسما با هزينه‌ي مساوي، معمولاً نسبت به تلويزيون‌هاي LCD و تلويزيون‌هاي به اصطلاح LED، کيفيت تصوير بهتري دارند. تلويزيون‌هاي LED در حقيقت همان تلويزيون‌هاي LCD هستند که نور پس‌زمينه‌شان توسط ديودهاي نوري (يا LED) توليد مي‌شود.

يکي از دلايلي که باعث شده کاربران از خريد تلويزيون‌هاي پلاسما اجتناب کنند اين است که شايع شده اين نوع تلويزيون‌ها دچار پديده‌اي به نام Burn-in مي‌شوند به اين معني که يک تصوير خاص روي صفحه باقي مي‌ماند، آن هم به صورت دائمي. در صورتي که شما هم يک کاربر عادي هستيد و از تلويزيون براي تماشاي برنامه‌هاي تلويزيوني و يا انجام بازي‌هاي ويديويي استفاده مي‌کنيد، نگران اين پديده نباشيد، مشکلي نيست. در واقع عمر تلويزيون‌هاي پلاسما در حد تلويزيون‌هاي LCD معمولي است.تعمیر تلویزیون تلویزیون های قدیمی ال جی و سامسونگ در منزل .

يکي ديگر از دلايل اقبال کم مشتريان به سمت استفاده از تلويزيون‌هاي پلاسما، قديمي بودن تکنولوژي آن است. تلويزيون هاي LCD و يا ، LED  به نظر مشتري جديد‌تر ، پيشرفته‌تر و بهتر است. درست است که تلويزيون‌هاي پلاسما نسبت به تلويزيون‌هاي LED و مخصوصاً محصولات جديد و باريک امروزي، ضخيم‌تر و سنگين‌تر هستند اما هر دو تکنولوژي پلاسما و LED به بلوغ رسيده و کيفيت بسيار خوبي دارند. امروزه تلويزيون‌هاي پلاسما هم بسيار باريک شده‌اند. ضمناً به اين مسأله هم توجه کنيد که قرار نيست تلويزيون مثل گوشي و تبلت باريک باشد. در ضمن يک تلويزيون خوب چيزي نيست که با گذشت 2 سال، يک محصول قديمي داراي کيفيت معمولي به حساب بيايد. تلويزيون‌ها مثل گوشي‌ها در حال پيشرفت نيستند.

 تنها دليل موجهي که باعث مي‌شود از انتخاب پلاسما صرف‌نظر کنيم، اين است که معمولاً پلاسما‌ها تلويزيون‌هاي بزرگي هستند و در اندازه‌هاي کوچک‌تر از 42 اينچ توليد نمي‌شوند. بنابراين اگر بخواهيد يک تلويزيون کوچک‌تر انتخاب کنيد، بايد سراغ LCD يا LED برويد.تعمیر تلویزیون ال ای دی سونی در منزل .

استثناهاي ديگري هم مطرح است، به عنوان مثال استفاده از پلاسما در اتاقي که بسيار روشن است، مناسب نيست. بهتر است سراغ تلويزيون‌هاي LED که روشنايي بيشتري دارند برويد. منظور از بسيار روشن اتاقي است که داراي چندين پنجره روي يک يا چند ديوار است. در مکاني که نور خورشيد مستقيماً روي تلويزيون مي‌تابد هم بهتر است از پلاسما استفاده نکنيم. گرچه ديگر انواع تلويزيون هم، زير نور مستقيم خورشيد، کيفيت خوبي نخواهند داشت. در اتاق‌هاي با روشنايي معمولي و حتي زياد هم استفاده از پلاسما نتيجه‌ي مطلوبي دارد.تعمیر تلویزیون سونی در منزل .

دومين علت منطقي که منجر به کنار گذاشتن گزينه‌ي پلاسما مي‌شود، اين است که در نواحي مرتفع، استفاده از تلويزيون پلاسما نتيجه‌ي خوبي نخواهد داشت.

اما ديگر معايب تلويزيون پلاسما در مقايسه با تلويزيون‌هاي LCD و مخصوصاً تلويزيون‌هاي LED، مصرف بالاتر انرژي است. اما افزايش هزينه‌ي برق مصرفي اين نوع تلويزيون‌ها، سالانه در حدود 30 تا 50 دلار است. البته در ايران هزينه‌ي برق مصرفي پايين‌تر است و تفاوت هزينه‌ي برق مصرفي تلويزيون‌هاي پلاسما و LED باز هم کمتر مي‌شود. لذا اين مورد هم تأثير زيادي در تصميم‌گيري اغلب مشتريان نخواهد داشت.تعمیر تلویزیون ال سی دی سونی در منزل و محل .

 

 کيفيت تصوير، مهم‌ترين و پيچيده‌ترين بخش کار

مهم‌ترين و پيچيده‌ترين بخش کار قضاوت در مورد کيفيت تصوير است. در فروشگاه‌هاي تلويزيون ممکن است نورپردازي، کيفيت محتواي در حال پخش، تنظيمات تلويزيون مثل روشنايي، کنتراست، شدت رنگ و غيره، متفاوت باشد و نتوان کيفيت واقعي محصولات را با هم مقايسه کرد.

شايد بهترين راه مقايسه اين باشد که تلويزيون‌ها را با توجه به اندازه و بودجه‌اي که در اختيار داريد، مرتب کنيد و سپس ارزان‌ترين مدل يک برند خاص را انتخاب کرده و به بررسي کيفيت تصوير آن بپردازيد.

متأسفانه تفاوت بين کيفيت تصوير مدل‌هاي مختلف تلويزيون از يک برند هم قابل توجه است. حتي پس از کاليبره کردن، تفاوت کيفيت محصولات زياد است و لذا انتخاب بهترين تلويزيون با توجه به برند هم روش دقيقي نيست. لذا در نهايت بايد خودتان قضاوت کنيد و بهترين کيفيت تصوير را تخمين بزنيد. بسياري از فروشندگان لوازم صوتي و تصويري داخل کشور اجازه اتصال حافظه فلش به تلويزيون و پخش ويديو مورد نظر شما براي آزمايش کيفيت را مي‌دهند پس بهتر از يک فلش حاوي چند تکه فيلم را به همراه داشته و هر کدام از تلويزيون‌هاي مورد نظر خود را آزمايش کنيد.

بعد از 10 سال بررسي تلويزيون‌هاي مختلف، نهايتاً مي‌توان مجموعه‌اي از قواعد کلي در ارزيابي کيفيت تلويزيون را به صورت زير خلاصه کرد:

تلويزيوني کيفيت تصوير خوب دارد که تصاوير را تا جاي ممکن شبيه تصوير اصلي نمايش دهد. صرفاً افزايش شدت رنگ‌ها، برطرف کردن نويز و ديگر موارد، نشان‌دهنده‌ي يک تلويزيون خوب نيست.

تلويزيون‌هاي پلاسما ايده‌آل‌تر از تلويزيون‌هاي LCD هستند، مخصوصاً براي کاربراني که درست روبروي تلويزيون نمي‌نشينند.

تلويزيون‌هاي LCD روشنايي بيشتري دارند اما تلويزيون‌هاي پلاسما هم براي استفاده در اتاق‌هايي که خيلي روشن نيستند، روشنايي کافي دارند.

تلويزيون‌هاي LED با قابليت Local Dimming، چه LEDها در لبه باشند (اصطلاحاً Edge-lit) و چه در سراسر صفحه پراکنده باشند (اصطلاحاً full-array)، نسبت به تلويزيون‌هاي LCD معمولي کيفيت بهتري دارند.

يکنواخت نبودن کيفيت نمايشگر در کل سطح تلويزيون‌هاي LCD يک مسأله‌ي مهم است اما پلاسماها چنين مشکلي ندارند.

يکي از مهم‌ترين عوامل موثر در کيفيت تصوير اين است که تلويزيون رنگ سياه را عميق نشان دهد و به عبارت ديگر، کنتراست يا تضاد بالايي داشته باشد.

دومين عامل کليدي در کيفيت تصوير، شدت رنگ است که خود مستقيماً، تحت تأثير کنتراست يا عمق رنگ سياه مي‌باشد. سومين مورد هم دقت بالا در نمايش رنگ‌هاست.

در اتاق‌هاي بزرگ براي کاهش انعکاس بهتر است از تلويزيون‌هايي با صفحه نمايش مات استفاده کنيم. البته تلويزيون‌هايي با صفحه نمايش براق يا اصطلاحاً Glossy در ايجاد رنگ سياه، عملکرد بهتري دارند.

از جمله عواملي که براي کاربران عادي اهميت کمتري دارند مي‌توان به نرخ نوسازي نمايشگر (مثلاً 120 هرتز، 240 هرتز و غيره)، بيشينه‌ي نور خروجي اشاره کرد.

بيشتر کاربران در هنگام استفاده از تلويزيون‌هاي مدرن خود، متوجه وقوع پديده‌اي به نام اپراي صابوني يا SOE نمي‌شوند. در تلويزيون‌هايي با نرخ نوسازي بالا، با توجه به اينکه معمولاً سرعت تصوير در ويديوهاي معمولي 24 فريم بر ثانيه است، حرکات تند با لرزش تصوير همراه مي‌شوند. يک راه حل براي اين موضوع، استفاده از الگوريتم‌هايي جهت ايجاد فريم‌هاي اضافي است که لابلاي فريم‌هاي اصلي قرار گرفته و نمايش داده مي‌شوند. در اين صورت حرکات به نظر روان‌تر مي‌آيد، اما پديده‌ي اپراي صابوني هم اتفاق مي‌افتد. در اين حالت حرکات بيش از حد روان مي‌شوند طوري که اگر دقت کنيد، متوجه غيرطبيعي بودن آن خواهيد شد.تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دی سامسونگ در منزل .

در يک تلويزيون خوب و پيشرفته اگر تنظيمات کاليبره و مناسب نباشند، کيفيت تصوير به حدي پايين مي‌آيد که يک تلويزيون معمولي با تنظيمات درست، بهتر به نظر مي‌رسد.

توجه کنيد که موارد ذکر شده هميشه درست نيستند، اما تعداد استثنائات بسيار کم است. بسياري از تلويزيون‌هاي LCD با نور پس‌زمينه‌ي LED کيفيت تصوير بسيار بالايي دارند و حتي پلاسماها را هم پشت سر مي‌گذارند. اما اگر قيمت را مد نظر داشته باشيد تلويزيون‌هاي پلاسما انتخاب مقرون به صرفه‌تري هستند. همچنين اگر دقت رنگ خوب نباشد، حتي اگر شدت آن هم خوب باشد باز هم کيفيت کلي تلويزيون مطلوب نيست. عميق بودن رنگ سياه نيز منجر به برتري کيفيت يک تلويزيون نسبت به ديگر تلويزيون‌هايي که رنگ سياه را با عمق کمتري نمايش مي‌دهند، نمي‌شود. هميشه مجموعه‌اي از عوامل در کنار هم قرار مي‌گيرند تا کيفيت تصوير را مشخص کنند.تعمیر تلویزیون ال سی دی ال جی در منزل و محل شما .

در کل مي‌توان گفت که کيفيت تصوير يک تلويزيون، موضوع پيچيده‌اي است که از کنار هم قرار دادن مشخصاتي مثل تعداد پيکسل يا موارد مذکور در کاتالوگ محصول، نمي‌توان به آن پي برد. شايد بهترين راه، استفاده از مقالات بررسي تلويزيون‌ها باشد. کمک گرفتن از دوستاني که در اين زمينه اطلاعات بيشتر دارند و مي‌توانند کيفيت برتر را شناسايي کنند هم راه حل خوبي است.

 

 ساير موارد مهم در انتخاب تلويزيون

مواردي که در اين بخش بررسي مي‌کنيم، شايد چندان لازم هم نباشند اما معمولاً در تلويزيون‌هاي درجه يک که کيفيت تصوير بهتري هم دارند، موجود بوده و در انتخاب يکي از محصولات برتر، بايد به چنين امکاناتي هم توجه نمود.

برچسب ها :

تعمیر تلویزیون ال سی دی ، تعمیر تلویزیون ال ای دی ، تعمیر تلویزیون پلاسما ، تعمیر تلویزیون ال جی ، تعمیر تلویزیون سامسونگ ، تعمیر تلویزیون شارپ ، تعمیر تلویزیون شهاب ، تعمیر تلویزیون سونی ، تعمیر تلویزیون پاناسونیک ، تعمیر تلویزیون جی وی سی ، تعمیر تلویزیون ایکس ویژن ، تعمیر تلویزیون پارس ، تعمیر تلویزیون توشیبا ، تعمیر تلویزیون اچ تی سی ، تعمیر تلویزیون در منزل ، تعمیر ال سی دی در منزل ، تعمیر ال ای دی در منزل